• Astra: Iliev – Butean, Erico, Cestor, Radunovic – Biceanu – Bahamboula, R. Moise, Begue, Llullaku – D. Alibec
  • Rezerve: D. Lazar – V. Gheorghe, N. Roşu, L. Buş, R. Crişan, Belu-Iordache
  • Gaz Metan: Pleşca – R. Romeo, M. Constantin, I. Cristea, R. Trif – L. Aurelios, B. Fofanas – Ely, D. Olarus, D. Caiado – C. Fortes
  • Rezerve: Batista – Yazalde, Buziuc, A. Ivanov, M. Stancu, Chamed, S. Buşu

Minutul 33: Apără Iliev. David Caiado a reluat cu capul din apropiere, la colţul lung, dar portarul naţionalei Bulgariei a respins în lateral.

Minutul 22: Fără emoţii. Marius Constantin a executat o lovitură liberă de la 23 de metri, dar a trimis mult peste poarta apărată de Iliev.

Minutul 16: Primul cartonaş galben. Darius Olaru a fost avertizat de centralul Horaţiu Feşnic.

Minutul 1: A început meciul de la Giurgiu! Etapa a 9-a se încheie astăzi, cu jocul dintre Astra Giurgiu şi Gaz Metan Mediaş, două formaţii care au impresionat în actuala stagiune.

19:50 Avem echipele de start! Mulţescu şi Teja mizează pe echipele standard. Yazalde ar putea fi aruncat în luptă de oapseţi în această seară, chiar împotriva fostei sale echipe.

Astra şi Gaz Metan Mediaş ”trag cortina” peste runda cu numărul nouă din cadrul sezonului regulat al Ligii 1 Betano. Cele două echipe sunt la egalitate pe ultimele locuri ce asigură prezenţa în play-off, cu 14 puncte, dar cu un golaveraj superior în dreptul giurgiuvenilor, aceştia având doar cinci goluri primite, la egalitate cu Sepsi Sfântu Gheorghe în topul celor mai bune defensive din campionat. Echipa lui Gigi Mulţescu vine după victoria de pe terenul celor de la Dinamo, scor 2-1, meci în care Denis Alibec a marcat pentru prima dată de la revenirea în tricoul formaţiei alături de care a cucerit titlul de campion.

De asemenea, Astra este singura echipă neînvinsă în acest sezon. De partea cealaltă, medieşenii au reuşit să câştige dramatic pe teren propriu cu U Craiova, scor 3-2, după un meci în care Alexandru Mitriţă a ratat un e penalty. Lucian Cristea a adus victoria cu un gol marcat în minutul 83.

ULTIMA ORĂ Hitler şi Lennin vor fi adversari într-un scrutin local din Peru. Ce slogan crede Hitler că îl va ajuta să câştige alegerile …articolul original