LIVE TEXT | CFR Cluj – Viitorul, de la 18:30. Campioana are nevoie de puncte pentru a nu pierde contactul cu primul loc. Echipele probabile

LIVE TEXT | CFR Cluj - Viitorul, de la 18:30. Campioana are nevoie de puncte pentru a nu pierde contactul cu primul loc. Echipele probabile

CFR Cluj – Viitorul, de la 18:30

Echipele probabile:

CFR Cluj: Fernandez – Manea, Vinicius, Lang, Camora – Bordeianu, Hoban, Males – Mailat, Ţucudean, Omrani
Viitorul: Cojocaru – Duarte Lopes, Ţîru, Luchin, de Nooijer – Ciobanu, Băluţă, Vînă – I. Hagi, Drăguş, Măţan
CFR Cluj a remizat, scor 0-0, în etapa precedentă de pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaş, iar rezultatul pozitiv obţinut de FCSB, scor 4-1 în deplasarea de la Viitorul, a făcut ca clujenii să piardă primul loc în Liga 1 Betano, în favoarea vicecampioanei. Meciul de la Mediaş a însemnat şi debutul lui Julio Baptista în tricoul echipei din Gruia, fiind introdus pe teren de Antonio Conceicao în minutul 70, în locul lui Alexandru Ioniţă.

Campioana vine după înfrângerea de pe teren propriu împotriva luxemburghezilor de la Dudelange (scoer 2-3), care face ca scaunul tehnicianului portughez să se clatine, pe lista posibililor înlocuitori fiind Ionel Ganea şi Juan Jose Maqueda, un fost antrenor al lui Real Madrid. Viitorul lui Hagi caută să-şi revină, după ce a acumulat doar şapte puncte în primele şase etape ale noului sezon. În etapa trecută, FCSB i-a administrat fostei campioane a României o înfrângere drastică. Tânărul Virgil Ghiţă a fost eliminat după doar patru minute, în urma unui fault asupra lui Florinel Coman, din postură de ultim apărător, iar cel mai probabil Srdjan Luchin va fi titularizat în locul său pentru partida din Gruia.

ULTIMA ORĂ ŞOC printre poliţişti! Fostul ministru şi-a depus adeziunea şi a primit legitimaţie. Ce noi puteri a primit Gabriel Oprea …articolul original