PAOK a dominat meciul cu Basel, dar tremură pentru calificarea în turul III preliminar al Ligii Campionilor. VIDEO | Gol senzaţional marcat de echipa lui Răzvan Lucescu

107

PAOK Salonic a învins FC Basel în prima manşă din turul II preliminar al Ligii Campionilor, pe teren propriu, scor 2-1. José Cañas şi golgheterul din sezonul trecut, Aleksandar Prijović, au marcat pentru echipa antrenată de Răzvan Lucescu, în timp ce Albian Ajeti a înscris un gol extrem de important pentru elveţieni, în vederea returului.

PAOK a dominat partida de pe teren propriu. Spaniolul Cañas a dat lovitura în prima repriză, reuşind să expedieze balonul din voleu în plasa laterală, de la peste 25 de metri. "Toumba" a explodat pur şi simplu după reuşita mijlocaşului. Revenit după ce a jucat la Campionatul Mondial, sârbul Aleksandar Prijović a dus scorul la 2-0 cu zece minute înainte de final. După o combinaţie cu Limnios, Prijović a trimis din cădere la colţul scurt.
La doar două minute de la reuşita lui Prijović, Ajeti a înscris un gol extrem de important în vederea returului. Centrarea lui Stocker a fost deviată la bara a doua, iar Ajeti a împins mingea în plasă pentru 2-1. Returul va avea loc în Elveţia, peste o săptămână. Echipa care va fi eliminată va merge în turul III preliminar al Ligii Europa, unde va da peste învingătoarea dintre Viitorul şi Vitesse Arnhem.

VIDEO CU GOLURILE
Echipele folosite:

• PAOK: Paschalakis – Matos, Varela, Crespo, Vierinha – Cañas, Mauricio – Jaba (El Kaddouri 72), Pelkas, Limnios (Skakhov 90+3) – Prijovic (Warda 83)
  • Basel: Omlin – Suchy, F. Frei, Balanta – Petretta (Y. Kaiser 44), S. Die, Zuffi, Galeano – Oberlin (Kalulu 62), Ajeti (K. Bua 90+4), Stocker

Ο Ράζβαν #Lucescu δίνει συνεχώς οδηγίες στους παίκτες του #PAOKFCB #UCL #PrayForGreece #PlayForGreece pic.twitter.com/An10q4BUHR

— PAOK FC / ΠAOK (@PAOK_FC) 24 iulie 2018

Citeşte şi Moment emoţionant cu Răzvan Lucescu şi patronul Ivan Savvidis. FOTO | Cum au fost surprinşi cei doi, înaintea meciului cu Basel din preliminariile Ligii Campionilor

ULTIMA ORĂ O formaţie LEGENDARĂ, aflată la Bucureşti, face de râs România. Membrii trupei au publicat un clip video, după ce au fost jigniţi de organizatori înainte de concert. „E dezgustătoare…” | VIDEO …articolul original