U Craiova – Politehnica Iaşi 0-0. Primul egal ”alb” din noul sezon al Ligii 1. Oltenii au avut o bară

145

U Craiova - Politehnica Iaşi 0-0. Primul egal ”alb” din noul sezon al Ligii 1. Oltenii au avut o bară

U Craiova – Poli Iaşi 0-0

• Craiova: Pigliacelli – Popa (Markovics 73), Gardoş, Tiago Ferreira – Dimitrov (Briceag 35), Mateiu, Cicâldău, Bancu – Glavina (Bărbuţ 64), Mitriţă, Burlacu
  • Rezerve: Popescu, Kelic, Mihăila, Zlatinski
  • Poli Iaşi: Rusus – Mihalache, Frasinescu, Chelarus, Panţîrus – Cioinacs, Stefanescu (Bosoi 66) – Gallego, Kizito (Petre 77), Pîrvulescu (Minoun 61) – Cristea
  • Rezerve: Bosoi, Moldovan, Danale, Cobrea

Minutul 90+4: Fluier final pe stadionul Ion Oblemenco! Primul meci fără gol al noului sezon de Liga 1.

Minutul 78: Mitriţă mai semnează o ocazie! Acesta încearcă să trimită cu interiorul de pe partea stângă, dar mingea trece pe lângă poarta lui Rusu.

Minutul 70: Am intrat în ultimele 20 de minute ale partidei din Bănie, iar cele două echipe par să fie mulţumite cu rezultatul de egalitate de pe tabelă.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+2: Pauză pe stadionul Ion Oblemenco!

Minutul 45+2: BARĂĂĂ! Mitriţă nimereşte bara cu un şut de la marginea careului, iar tabela rămâne intactă.

Minutul 34: Burlacu îl testează şi el pe Rusu. Aceasta trage din prima pe poarta, la colţul scurt, dar goalkeeper-ul celor de la Iaşi intervine şi respinge în corner.

Minutul 27: Mitriţă a fost aproape de deschiderea scorului! Acesta trece de toată apărarea echipei lui Stoican, dar şutul său este deviat în ultima secundă în corner de Panţîru.

Minutul 21: Panţîru ia o acţiune pe cont propriu şi trage, dar balonul se duce peste poarta lui Pigliacelli.

Minutul 18: Panţîru a avut cea mai mare ocazie de până acum. Jucătorul Iaşului a încercat să-l lobeze pe Pigliacelli din marginea careului, dar italianul a plonjat pe spate şi a trimis mingea peste bara transversală.

Minutul 15: Pauza îndelungată le-a dăunat jucătorilor, care nu se regăsesc în acest moment. Oltenii au încercat să-l surprindă pe Denis Rusu cu şuturi de la distanţă, dar nu şi-au relglat deloc tirul.

Minutul 1: A început partida! După mai mult de o repriză, meciul se joacă. Rămâne de văzut dacă nocturna va rezista până la final.

21:48 Se pare că jocul va începe în cele din urmă. Jucătorii se încălzesc şi Horaţiu Feşnic va fluiera în cel mai scurt timp.

21:42 O parte a instalaţiei a repornit în urmă cu puţin timp, astfel că doar 20% din lămpi mai sunt stinse în acest moment. Oltenii intră în criză de timp.

21:33 Oltenii mai au la dispoziţie mai puţin de jumătate de oră pentru a repara instalaţia de nocturnă. Circa 50% din instalaţie funcţionează în acest moment. Centralul Horaţiu Feşnic a revenit pe gazon, dar nu intenţionează momentan să reia partida. Se poartă discuţii intense cu observatorii partidei. Dacă problema nu este remediată, Craiova va pierde meciul la "masa verde".

21:25 Un generator al stadionului a explodat, conform reporterului Digi Sport aflat la faţa locului. Oltenii au o oră la dispoziţie pentru a repara instalaţia de nocturnă.

Citeşte şi S-a stins lumina peste Liga 1! Nocturna a cedat pentru a treia oară în această etapă

21:16 Meciul este amânat deoarece o parte din nocturnă a căzut înainte de primul fluier al centralului Horaţiu Feşnic.

U Craiova şi Politehnica Iaşi închid prima rundă a sezonului 2018-2019 din Liga 1 Betano, de la ora 21:00, pe stadionul "Ion Oblemenco", într-un meci care promite goluri.

Ambele formaţii au făcut parte, în sezonul trecut, din confirguraţia play-off-ului şi au demonstrat că pot produce faze de poartă, mai ales că pe bancile tehnice se află doi antrenori care nu se închid, Devis Mangia, respectiv Flavius Stoican.

Oltenii stau mult mai bine la întâlnirile directe decât moldovenii. Din 12 partide, U Craiova a câştigat opt, în timp ce fotbaliştii din Copou au câştigat doar patru întâlniri.

Citeşte şi Posibilele adversare ale Craiovei în Europa League. Cu două dintre ele a mai jucat

Citeşte şi Becali, decizie radicală în privinţa lui Florinel Coman: "E de vânzare! Nu mai cred în el". Suma pentru care "Mbappe" se desparte de vicecampioană

Citeşte şi Îşi pot lua gândul şi de la el? Atacantul care ar fi putut ajunge la FCSB e dorit în Anglia. Criza vicecampioanei s-ar putea adânci

Citeşte şi Diagnosticul pus lui Qaka! Pierdere mare pentru FCSB. Ce meciuri ratează mijlocaşul

Citeşte şi EXCLUSIV | Preşedintele unui club din Liga 1 îl apără pe Dică, după eşecul FCSB-ului din debutul campionatului: "E băiat deştept! Echipa va arăta cu totul altfel"

Citeşte şi EXCLUSIV | Valorează 65 milioane euro şi e unul dintre cei mai înalţi goalkeeperi. Dani Coman: "El a fost cel mai bun portar de la Cupa Mondială!

Citeşte şi Ajutor nesperat pentru Karius! Casillas a luat "foc" după ce a privit cum portarul german e călcat în picioare: "Oare se va termina vreodată?"

Citeşte şi Sorin Cârţu l-a făcut praf pe Gigi Becali: "Nu înţelege nimic şi greşeşte tot timpul! Tâmpeşte echipa asta" + Florinel "Mbappe" Coman nu a scăpat nici el: "Dacă ăsta ajunge vreodată fotbalist e mare minune"

Citeşte şi "Nu-şi fac treaba!". Rădoi i-a deschis ochii lui Becali în privinţa unei probleme de la FCSB. Ce a spus despre posibila plecare a lui Dică

ULTIMA ORĂ România, în STARE DE ŞOC. Un stat vecin va CONSTRUI un gard la graniţă. INCREDIBIL de ce se securizează astfel …articolul original